-
Kostel svatého Vavřince Veliká Ves
Jednolodní gotický kostel zbudován pravděpodobně kolem r. 1340. Koncem 14. stol. přistavěna sakristie. Renesančně a barokně upraven. Hlavní oltář se skládá ze dvou částí – spodní část je tvořena kamennou gotickou mensou, horní část oltáře je barokní, vyrobená ze dřeva.
-
Kostel Všech svatých Tišice
Zděný jednolodní kostel s pětibokým presbytářem, čtvercovou sakristií a hranolovou věží. Součástí areálu je zděná stavba márnice z 19. st., pozemek hřbitova a ohradní zeď. Původně gotický kostel ze 14. století byl zbarokizován a upraven v roce 1822. Přístupný je během bohoslužeb.
-
Lesní naučná tělocvična Neratovice
Lesní naučná tělocvična je určena pro všechny, kteří mají rádi procházky v lese a sportování
-
Máslovická stráň (přírodní rezervace)
Přírodní rezervace Máslovická stráň byla vyhlášena roku 1999 na ploše 27,25 ha. Rozkládá se na svazích údolí Máslovického potoka obrácených k jihu.
-
Měšťanský dům Kostelec nad Labem
Zděný patrový dům obdélného půdorysu s dekorativní fasádou, krytý sedlovou střechou. Dům byl postavený v historizujícím slohu v roce 1896, výrazně se uplatňuje v urbanismu náměstí.
-
Městská památková zóna Kostelec nad Labem
Městskou památkovou zónu tvoří zejména historické jádro původně královského města středověkého původu při brodu přes řeku Labe.
-
Morový sloup se sousoším Nejsvětější trojice Chlumín
Pískovcový monumentální morový sloup s ústředním trojbokým jehlancem a bohatou sochařskou výzdobou. Barokní sloup vznikl v roce 1729 a jeho autorem je J. Pursch.
-
Naučná stezka Černínovsko – Libiš
Tři informační tabule seznamují s přírodou v přírodní rezervaci Úpor–Černínovsko.
-
Naučná stezka Hovorčovice
Nápad na naučnou stezku Hovorčovice vznikl v roce 2020 jako iniciativa aktivních občanek obce Ing. Kamily Vinšové a Ing. Jany Cziegle. Se zástupci obce bylo dohodnuto, že projekt bude pojat jako komunitní.
-
Naučná stezka Máslovice
Stezka dlouhá 1,2 km vede od přívozu na Vltavě po silnici kolem Výzkumného ústavu včelařského v Máslovicích na Dole, údolím Máslovického potoka vzhůru zalesněnou strání – chráněným územím Máslovická stráň, ulicí Vltavskou přes Náves k Malému máslovickému muzeu másla.